I

I Секретом зебеоеження сувоїв Мертвого моря може бути сіль

Сувої Мертвого моря – це диво. Колекція, яка складається майже з 1000 різних рукописів, захована приблизно 2000 років під купою сміття та екскрементів летючих мишей в мережі печер в Юдейській пустелі, включає біблійні тексти, старовинні календарі та ранні астрономічні спостереження.

Чому з тисячі поцвілих фрагментів, знайдених в юдейських печерах, Храмовий Сувій так добре зберігся після двох тисячоліть? У новому дослідженні, опублікованому 5 вересня у журналі Science Advances , дослідники намагалися це виявити, вивчивши шматок пергаменту, використовуючи кожен рентгенівський та спектроскопічний інструмент, який у них є. Вони виявили, що у сувої справді було щось, чого не мали його стародавні побратими – сліди солоного мінерального розчину, якого немає в жодному з раніше вивчених сувоїв, ні в печерах, ні в самому Мертвому морі.

Вчені виявили, що сувій був покритий сумішшю солей, виготовлених із сірки, натрію , кальцію та інших елементів. Однак ці солі не відповідали елементам, знайденим природним шляхом на дні печери або в Мертвому морі, що виключає природне походження.
ТБН-Україна