I

I ДЕНЬ БАБАКА МАЄ ХРИСТИЯНСЬКЕ КОРІННЯ

День бабака – це традиційне свято США, яке відзначається 2 лютого. Під час святкування бабак на ім’я Punxsutawney Phil залишає свою теплу домівку, щоб розказати публіці скільки тижнів залишилось до весни. Якщо тварина помічає свою тінь та повертається в «хатку», то, за прикметами, зима продовжиться ще шість місяців. Але якщо Phil не ховається від очей багатотисячного натовпу, то незабаром на нас чекає справжня весна.

Багато років тому вихідці з Німеччини принесли традицію визначення строку зими до США (зокрема, до штату Пенсильванія). Роль провісника відігравав їжак, якого колоністи привезли через океан.

Але це не вся історія цього свята. 2 лютого за Григоріанським календарем святкують Стрітення Господнє. Саме в цей день західноєвропейці відзначають Свято свічок.

Свято свічок пов’язано з благословінням Христа в храмі старцем-пророком Семионом, коли він назвав немовля Ісуса «Світлом для об’явлення язичникам»

«Довідник християнських свят і звичаїв» пише: «Погана погода й хмарне небо 2 лютого означають раннє і тепле літо. Якщо сонце світить більшу частину дня, то буде ще сорок днів снігу».

У 1886 році газета Punxsutawney Spirit надрукувала перші новини про святкування Дня бабака. Сто тридцять два роки по тому, бабак Phil має власну сторінку Instagram, сувенірний магазин та частенько виходить у прямий ефір.

ТБН-Україна