I

I Єпископи УГКЦ сказали рішуче «ні» насильству

Єпископи УГКЦ сказали рішуче «ні» насильству

Синод єпископів УГКЦ 14 жовтня оприлюднив Послання щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб.

«Ми прагнемо сказати рішуче «ні» насильству в усіх його проявах. Спектр насильства не обмежується сексуальними злочинами проти неповнолітніх. Проте змушені передусім говорити про ці злодіяння у зв’язку з кризою, яка пов’язана з викриттям випадків статевого насилля з боку духовенства та богопосвячених осіб і яка завдала величезного потрясіння Вселенській Церкві», – йдеться у документі.

У посланні єпископи УГКЦ просять прощення від імені Церкви, якщо хтось зазнав статевих, фізичних, психологічно-емоційних, фінансових чи інших видів насильства або зловживань у парафіях, єпархіях, монастирях, школах, семінаріях чи інших церковних структурах.

Єпископи УГКЦ виловили бажання «співпрацювати із суспільними інституціями задля захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб, адже явище насильства має своє глибоке коріння там, де суспільство не реагує на зло і не вживає відповідних запобіжних заходів» і закликали: «Захист від насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб є справою кожного члена Церкви — єпископа, священника, богопосвяченої особи, мирянки та мирянина».

ТБН-Україна