I

I Ірак оголошує Різдво щорічним святом

Попри зменшення кількості християн у країні, парламент Іраку одноголосно прийняв закон про перетворення Різдва “на національне свято з щорічною періодичністю”, повідомляє Christianity Today.

Декларація є першою у своєму роді, яка дозволяє християнам святкувати свято щороку. У 2008 році парламент погодився, що Різдво може бути «одноразовим святом»; через десять років уряд дозволив Різдво всім громадянам. Але лідери ніколи не поновлювали закон щорічно.

Але Ара Бадалян, пастор Національної баптистської церкви в Багдаді, вважає, що новий Різдвяний закон принесе надію і відновлення для невеликого християнського населення.

“Я сподіваюся, що це буде супроводжуватися допомогою крихітній меншості християн залишитися в Іраці, — сказав він. — [Уряд] повинен відбудувати їхні пошкоджені будинки та забезпечити їх захистом”.

Також сподівання підсилює новий прем’єр-міністр Мустафа аль-Кадхімі, який сказав кардиналу Луї Рафаелю Сако, що він буде контролювати повернення християнських біженців. Папа Франциск також оголосив на початку цього місяця про намір відвідати “рівнини Ура, пов’язані з пам’яттю Авраама” в Іраці.

ТБН-Україна