I

I Християнська служба порятунку звернулася ло президента

Християнська служба порятунку (ХСП) на своєму сайті розмістила петицію «Щодо захисту християнських цінностей — основи стабільності, розвитку і процвітання України», звертаючись до нинішнього президента, Володимира Зеленського.

Автори петиції обґрунтовують своє звернення численними посиланнями на історію та культуру України — Київської Русі, починаючи з Володимирового хрещення 988 року, яке назване «доленосним рішенням».

«Християнські цінності були взяті за основу для функціонування та розвитку освіти, науки, культури, права та економіки», — зазначає петиція.
Далі йдеться про вилучення християнства з публічного життя у радянський період та його фактичне винищення, включно з убивствами священників і руйнуванням храмів, руйнування моральності на територіях, які входили до СРСР або перебували під його тиском в інших частинах світу, і про шанс на оновлення, який Україна отримала зі здобуттям незалежності в 1991 році.

Нагадується, що Президенти України дають клятву на Пересопницькому Євангелії, а Різдво, Великдень, Трійця і Покрова стали державними святами. У петиції підкреслено внесок християн у розбудову держави: «створення благодійних фондів, лікарень, сирітських притулків, реабілітаційних центрів для допомоги нарко- та алкозалежним, центрів допомоги людям з особливими потребами, безліч просвітницьких та творчих програм для дітей та дорослих громадян нашої країни».

Заодно, в руслі попереднього державницького курсу, згадано про значення «новоствореного інституту капеланства в ЗСУ, поліції, лікарнях, тюрмах тощо, що давно та ефективно практикується в багатьох країнах Європейського Союзу та США».

За матеріалами CREDO.

ТБН-Україна