I

I Найкраща християнська книга ХХ століття: серія цитат із «Просто християнство»

Жоден рейтинг найкращих християнських авторів не буде повним без імені автора знаменитих «Хронік Нарнії», британця Клайва Стейплза Люїса. Спершу атеїст, до християнства він навернувся у 33 роки — і став відомим на весь світ богословом і письменником. Його вважають одним із найкращих оборонців християнської віри свого часу. За версією впливового видання «Christianity today», «Просто християнство» К. С. Люїса впевнено очолило сотню найкращих християнських книг ХХ століття.

До вашої уваги ряд влучних цитат з цієї книги – про віру, людську природу та Божий задум порятунку, пише Всеукраїнський Собор.

◉ Кожного разу, коли виникає відчуття, що наше релігійне життя робить нас кращими за інших, ми можемо бути впевнені, що це відчуття не від Бога, а від диявола.

◉Якщо християнство неправдиве, то не є важливим; якщо правдиве, то має безкінечну важливість. Єдине, чим воно не може бути – середньої важливості.

◉ Бог не може дати нам мир і щастя поза Собою, бо такого не існує.

◉ Якщо ми знаходимо у собі бажання, яке ніщо не може задовільнити в цьому світі, то, мабуть, найкращим поясненням буде те, що ми були створені для іншого світу.

◉Я не перейшов до релігії для того, щоб бути щасливим. Я завжди знав, що щасливим мене може зробити пляшка портвейну. Якщо ви шукаєте релігію, яка надасть вам відчуття комфорту, в такому випадку я не рекомендую християнство.

◉Християнин не думає, що Бог любить нас через те, що ми – добрі, але Бог зробить нас добрими через те, що Він любить нас.

ТБН-Україна