I

I Науковці хочуть відродити державний орган у справах релігій в Україні

Науковці зійшлися на тому, що на часі відродити в Україні державний орган у справах релігій на рівні Кабінету Міністрів, який би опікувався питаннями релігійних організацій, залагоджував конфлікти і вчасно реагував на виклики сьогодення.

За спостереженнями науковців, нині релігійні організації стають набагато активнішими учасниками становлення громадянського суспільства в Україні. Його представники працюють волонтерами, допомагаючи армії й цивільному населенню, яке постраждало внаслідок збройної агресії Росії.

Нині розглядають питання створення повноцінного інституту капеланства. Це може бути, наприклад, медична служба, де капелан — священник і професійний лікар, або військова служба, де він священник і офіцер.

Більшість науковців зійшлися на тому, що на часі відродити в Україні державний орган у справах релігій на рівні Кабінету Міністрів, який би опікувався всіма цими питаннями, залагоджував конфлікти і вчасно реагував на виклики сьогодення. Обговорено питання можливості й доцільності скасування релігійного збору та державної реєстрації релігійних організацій.

ТБН-Україна