I

I У південній частині Єрусалиму археологи розкопали незвичайний палац

У південній частині Єрусалиму у 2019-2020 роках археологи розкопали незвичайний палац. Знахідку датували приблизно VII століттям до н. е. Вчені вважають, що його споруда належить до періоду між правліннями царів Єзекії (13-й цар Юдеї) та Йосії (16-й цар Юдеї).

Тоді місто активно забудовувалося після облоги ассирійців у 701 році до н. е. Цікаво, що архітектурні елементи палацу не схожі на типові палаци на той час. Серед іншого археологи знайшли три повні кам’яні капітелі середнього розміру і балюстради, що складаються з колон з мініатюрними капітелями, виконаними в протоеолійській стилістиці.

Не зовсім зрозуміло, кому належав палац, зрозуміло лише, що дуже багатій людині. Деякі дослідники висловлювали припущення, що там жив цар Юдеї, але підтверджень цій гіпотезі поки що немає. З пагорба, на якому розташована садиба, відкриваються краєвиди на місто Давида та Юдейську пустелю. Судячи з результатів дослідження пилку, до палацу прилягав фруктовий сад. А в саду археологи виявили ще кілька будівель. Одне з них визначили як туалет: великий резервуар для води та кам’яне сидіння з отвором у центрі. З відкладень взяли кілька зразків палеофекалій для подальшого дослідження, яке провела Дафна Ланггут (Dafna Langgut) із Тель-Авівського університету (Ізраїль). Результати роботи опубліковані в International Journal of Paleopathology.

ТБН-Україна