I

I У США продовжується боротьба за серцебиття

Саме так називають перелік законопроектів у традиційно консервативних штатах, які були подані чи прийняті за останній час. 12 квітня в штаті Огайо ухвалили закон, відповідно до якого аборт після появи серцебиття в дитини (це приблизно 6 тижнів вагітності) визнається вбивством. Нововведення вже підписав губернатор штату республіканець Майк Девайн, який заявив, що це захистить тих, хто не може себе захистити.

Подібні законотворчі ініціативи вже були схвалені в кількох штатах (Кентуккі, Міссісіпі, Айова, Північна Дакота). Про-лайф законопроекти відразу привернули увагу феміністок та інших ліво-ліберальних активістів, що мають намір оскаржити їх у Верховному Суді. Але після нових призначень Трампом суддів у цей орган, ліві втратили там монополію, що дає надію сподіватися на позитивне для противників абортів рішення.

Але не лише в Огайо депутати взялися захищати ненароджених дітей. Справжній фурор викликала законодавча ініціатива в штаті Техас. Там запропонували не лише заборонити переривання вагітності на будь-яких термінах, але й ввести конкретну відповідальність за нелегальні аборти (а вони, відповідно до законопроекту, всі будуть нелегальні).
ТБН-Україна