I

I У Запоріжжі знайшли святилище

У Запоріжжі знайшли святилище, якому 5 тисяч років
На Хортиці (Запорізька обл.) в балці Каракайка археологи виявили святилище. Кам’яний комплекс має діаметр 9,5 метрів. Археологи кажуть, що це загалом найстаріший храм, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на 061.ua.

«Є багато питань: починаючи від датування і закінчуючи тим, що це. Є дві версії: культовий пам’ятник або похоронний», – розповідає старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника Хортиця Дмитро Никоненко.
Святилище виявили всього в декількох метрах від того, що археологи досліджували в 2013 році. У центрі кам’яного комплексу коло з масивних плит, решта території забутована дрібними каменями.
Чи є під камінням поховання – дослідники поки не знають. «У нас поки мало інформації. Ми виявили фрагменти спеціального каменю, який використовували для декоративних елементів і як знаряддя праці. Може бути нас тут чекає і поховання», – каже Никоненко.
За словами наукового співробітника заповідника Хортиця В’ячеслава Зайцева, виявлений комплекс – це крепіда і в її підставі, швидше за все, є поховання. «Попередньо, цьому святилищю, грубо кажучи, 4000-5000 років. Це найстаріша церква по суті. Так, саме церква. Тому як церква, в перекладі з грецького – це коло», – зазначає Зайцев.
Дослідити комплекс запорожці почали в серпні. Копати глибше будуть тільки в тому випадку, якщо під камінням виявлять поховання. Роботи планують виконати протягом місяця.