I

I Виявлена археологами монета доводить правдивість біблійної історії

Археологи в Старому Єрусалимі виявили рідкісну срібну монету, яку використовували для сплати Храмового податку за часів правління царя Ірода. Це відкриття доводить правдивість історії, коли Ісус Христос розмовляв з міняльниками грошей.

Нагадаємо, що в Ізраїлі археологи зробили досить несподіване відкриття. Під час ревізії, яку археологи влаштували у фондах музею «Вежа Давида» в Єрусалимі, вченні виявили в коробці з артефактами рідкісну монету, відому як «шинський шекель» з давнього фінікійського міста Тир.

Річ у тім, що археологічний комплекс «Вежа Давида» включений в проєкт консервації. Завдання фахівців полягає в тому, щоб зберегти його від руйнування.

На думку вчених, знайдена рідкісна монета належала прочанинові й була призначена для сплати так званого храмового податку. Фахівці відзначають, що тирські шекелі досить часто згадуються в письмових джерелах періоду Другого Храму, але до наших днів їх дійшло вкрай мало.

Також відомо, що ширський шекель використовувався паломниками, які їхали до Храму на Пасху, Шавуот або Суккот.

Після відкриття монета стане частиною нової виставки в музеї наступного року.

Попутно проводиться ревізія фондів місцевого музею. Так в руки археологів і потрапила коробка, про яку не згадували десятки років. У ній зберігалися артефакти, знайдені тут в 1980-х роках, коли був реалізований останній на цей час проєкт консервації комплексу.

ТБН-Україна