I

I Афганські християни просять про молитву

Після того, як таліби відновили контроль над Афганістаном минулого місяця, багато афганських християн ховалися, щоб уникнути переслідувань і смерті від ісламського режиму.

Міжнародна організація Release International, яка здійснює моніторинг і повідомляє про християн у всьому світі, зазначає, що в країні налічується менш як 10 000 християн, оскільки багато з них втекли у більш віддалені райони, щоб не потрапляти в поле зору талібів.

Хоча таліби контролюють аеродроми та кордони країни, деякі християни розійшлися з Афганістану в сусідні країни, такі як Пакистан та Іран.

«Існує багато страху. Але ми розуміємо, що деякі християни покинули найбільші міста і поїхали в більш сільські райони, – сказав Ендрю Бойд з Release International Premier Christian News. Тут є  підпільна церква. Так було завжди. Вони звикли до цього. Але, звичайно, це час великої непевності для них. Вони потребують наших молитов, і вони потребують нашої підтримки».

Release International також висловила стурбованість тим, що «неправдиві повідомлення» зображуються як переслідування з боку Талібану, наприклад, зображення протесту в Колумбії та жорстокості ІДІЛ в Ірані.

За даними Open Doors USA, Афганістан займає друге місце у списку країн, де найважче бути християнином, після Північної Кореї.

Спостерігачі пояснюють, що афганські християни стикаються з погрозами переслідування та смертної кари, особливо після відмови від ісламу, тому що це вважається відступництвом.

ТБН-Україна