I

I Археологи знайшли місце, де жив Голіаф

Iзраїльські археологи продовжують розкопки на місці стародавнього филистимського міста Гат – батьківщини біблійного велетня Голіафа.

Якщо в 2015 році в палестинському селі Телль-Ес-Сафі дослідники виявили руїни IX-X ст. до н. е., то останнім часом вченим вдалося відкрити нові об’єкти, що відносяться до більш раннього періоду історії міста.
Незважаючи на те, що археологи протягом десятиліть знали, що на цьому місці знаходяться руїни Гату, розкопки останніх років надали вченим багато нової інформації – під шарами пізніших нашарувань на території Телль-ес-Сафі можуть ховатися набагато масштабніші пам’ятники, ніж передбачалося раніше.

Дослідження показало, що Гат, ймовірно, з’явився раніше, ніж вчені вважали досі. Він існував уже в XI столітті до нашої ери, тобто за часів Голіафа.

Розкопки доводять, що Гат при Голіафі був набагато більшим, ніж в більш пізні періоди своєї історії. Археологи відзначають і незвичайну архітектуру: будови були монументальними і дуже масивними, а в якості будівельного матеріалу використовувалися величезні валуни.

ТБН-Україна