I

I Фізики розгадали біблійну загадку про зерна

Фізики і математики з Австралії знайшли спосіб максимально щільно упаковувати зерна пшениці, витягнуті капсули ліків або наночастинки, пояснюючи тим самим притчу про зерна та прибуток з Біблії, говориться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Проте, фізики визнають, Біблія поставила одну з головних і поки не вирішених завдань математиці, фізиці та хімії – то, як можна розмістити зерна пшениці або будь-які інші довгасті структури, щоб вони були максимально щільно упаковані.

Вирішення цього завдання необхідно, зокрема, для того, щоб найбільш ефективно перевозити вантажі, будувати міцніші будівлі з піску і розподіляти наночастинки за матеріалами майбутнього.

В Євангелії від Луки є наступний рядок “Давайте, і дасться вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть ваше, бо якою мірою міряєте, такою відміряють вам”.

“Цей вірш згадує всі ті речі, які ми робили в лабораторії: стискали, трясли і відсипали. Звичайно, я не впевнений, що автор Біблії мав на увазі те ж саме, що і ми”, – жартує Мохаммед Саадатфар (Mohammad Saadatfar) з Національного університету Австралії в Канберрі.

ТБН-Україна