I

I Йде перевірка на дотримання релігійної свободи на окупованих теріторіях

На своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин має розглянути поправки до другого читання проекту Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.

На даний час є інформація, що поправки, які захищають право віруючих на право вільного висловлення думки відповідно до свободи віросповідання, підготовлені Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та подані через депутатів, не підтримуються Комітетом.

У Верховній Раді минулого скликання даний закон йшов під номером №3501 та під тиском ліберальних організацій був проголосований в першому читанні із цілим рядом небезпечних норм. Проти його прийняття виступала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та християнська спільнота, завдяки цьому вдалося не допустити його розгляд парламентом у другому читанні.

На сьогодні Верховна Рада ІX скликання має повторно підготувати до другого читання даний законопроект та проголосувати.

ТБН-Україна