I

I Храм Святої Софії у Туреччині знову стане мечеттю?

Храм Святої Софії у Туреччині знову стане мечеттю?
Турецький Фонд охорони історичних пам’яток ініціював судовий процес, який може привести до того, що храм Святої Софії стане мечеттю.

Турецький уряд шукає можливість для того, щоб перетворити храм Святої Софії, Премудрості Божої в мечеть, повідомляє грецьке видання «Рroto Тhema» з посиланням на турецьку газету «Yeni Safak».

Зокрема, мова йде про бажання Державної ради Туреччини розглянути питання про зміну статусу монастиря Хора – з музею на мечеть. Повідомляється, що прийняття позитивного рішення по даному питанню стане прецедентом і відкриє шлях для реалізації подібного сценарію щодо інших культових споруд, які на даний момент є музеями. В першу чергу, дана зміна торкнеться статусу Собору Святої Софії.

Монастир Хора, також відомий як Карі (тур. Kariye Müzesi), був перетворений в музей в 1945 році рішенням Кабінету міністрів тодішнього уряду. Однак 5 листопада 2019 року Фонд охорони історичних
та навколишнього середовища подав до суду позов про визнання недійсним рішення 1945 року і перетворення монастиря Хору назад в мечеть.
ТБН-Україна