I

I Прийняті законопроекти шкодять діяльності релігійних організацій

Парламент проголосував 3 жовтня за два законопроекти у другому читанні та в цілому, які ставлять перепони для діяльності релігійної спільноти: проект закону про оренду державного та комунального майна №1055-1, який підтримали 263 народних депутатів, та проект закону щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби №1227, який підтримали 287 народних депутатів.

На жаль, головним комітетом в остаточній редакції до другого читання не були враховані запропоновані поправки до закону про оренду №1055-1, які передбачають собою право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону:

релігійним організаціям, зареєстрованим у встановленому законом порядку;
благодійним організаціям, об’єднанням громадян.
Даний закон невиправдано обмежує підстави передачі в оренду майна та продовження договору оренди без проведення аукціону для релігійних та благодійних організацій. Проектом закону передбачається, що без аукціону релігійні організації зможуть орендувати лише приміщення для здійснення культової діяльності. Тобто фактично лише ті приміщення, де проходять служби чи богослужіння.

Однак релігійні організації нині звершують значний обсяг благодійної та іншої суспільно важливої діяльності, здійснюють освітню діяльність тощо. Фактично релігійні організації, а також благодійні організації, які ведуть широку соціальну діяльність, будуть змушені змагатися на аукціоні із приватним бізнесом за орендовані комунальні приміщення, які вони зараз використовують для недільних шкіл, сиротинців, притулків для безпритульних, благодійних їдалень, семінарій і т. д.