I

I Рада Церков висловила свою позицію щодо вакцинації

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій окреслила свою позицію відносно питання вакцинації від COVID-19 в Україні.

Це питання стало предметом обговорення під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 27 січня 2021 року у Києві під головуванням митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України.

Головуючий у ВРЦіРО висловив переконання, що загалом вакцинація не суперечить релігійним доктринам. Водночас релігійні діячі не можуть взяти відповідальність за ефективність і безпечність відповідної медичної процедури. Тому остаточний вибір має зробити кожна людина для себе окремо, вивчивши інформацію, надану відповідними фахівцями МОЗ та інших державних установ України.

“Питання вакцинації — це не релігійна, а медична проблема. Релігійні діячі не повинні бути промоутерами цього, бо це є в компетенції медичних працівників, які повинні всебічно інформувати співгоромадян про переваги і ризики вакцинації. Головне, щоб вакцинація була добровільною, ефективною та доступною”, — підкреслив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав.

Він наголосив, що ключовим є те, щоб держава забезпечила громадянам вільний вибір: як то вакцинуватися чи ні, а також — якою саме вакциною. За словами Глави УГКЦ, вибір вакцини важливий не лише з точки зору її ефективності та безпечності, а також і технології її створення, адже деякі вакцини створюються у спосіб, який порушує значні етичні питання.

ТБН-Україна