I

I Собор Паризької Богоматері проведе перше богослужіння після пожежі

Площа перед головним входом до Нотр-Дам (Собору Паризької Богоматері), яку закрили після сильної пожежі в квітні цього року, скоро буде відкрита для місцевих жителів, віруючих і туристів.

У месі візьмуть участь священики і кілька прихожан. Згідно з правилами безпеки, всі повинні будуть надягти будівельні маски. Перша служба в соборі Паризької Богоматері запланована на 15 або 16 червня.

Як повідомляє Інтерфакс, раніше президент Франції заявив, що Нотр-Дам необхідно відновити за п’ять років. Такі терміни викликали подив у багатьох французьких архітекторів, впевнених, що в реальності подібні роботи займуть набагато більше часу.

«Дата, яка була обрана – символічна. Це буде свято освячення собору, це означає, освячення вівтаря. Це дуже важливо зуміти добре дати зрозуміти світу, що роль собору – показувати славу Бога. Відсвяткувати причастя в цей день, навіть зовсім маленькою групою, це буде знаком цієї слави і цієї милості», – сказав настоятель Нотр-Дама Патрік Шові.

Ще в кінці квітня префектура поліції Парижа повідомила про забруднення свинцем території, розташованої поблизу Собору. Забруднення свинцем сталося під час пожежі, оскільки в несучій конструкції собору і його шпилі містилася ця речовина.

ТБН-Україна