I

I Віруючі люди в середньому живуть на 3-4 роки довше, ніж атеїсти

Аналіз некрологів в американських газетах розкрив цікаву залежність – глибоко віруючі люди в середньому живуть на 3-4 роки довше, ніж агностики і атеїсти.

До такого висновку прийшли вчені, які опублікували статтю в журналі “Social Psychological and Personality Science”.”Що цікаво, в містах, де багато релігійних людей, ці плюси “перетікали ” і на невіруючих людей. Це може бути пов’язано з тим, що атеїсти і агностики переймали частину життєвих норм, звичок і шаблонів поведінки у віруючих сусідів і знайомих”, – розповідає Лаура Уоллес (Laura Wallace) з університету штату Огайо (США).

При аналізі цих даних, як відзначають вчені, вони враховували підлогу і подружній статус кожного покійного. Як правило, жінки і сімейні люди живуть набагато довше, ніж чоловіки, холостяки, вдови та інші люди, які не мають сім’ї або просто “другої половини”.

Коли соціологи врахували всі ці побічні чинники, вони виявили, що релігійні люди в середньому живуть на 3,5-4 роки довше, ніж ті покійні, в чиїх некрологах не було вказано їхня конфесійна приналежність або згадувалося її відсутність. Частина цього благотворного ефекту, як зазначає Уоллес, була пов’язана з тим, що релігійні люди часто беруть участь в різних громадських заходах, які проводять їхні церкви, і частіше ведуть більш здоровий спосіб життя, ніж невіруючі люди, завдяки постам і заборонам на вживання спиртного і наркотиків.

ТБН-Украина

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.