I

I Християнка, яка втікла з Північної Кореї, хоче повернутися і проповідувати своєму народу

Після того як президент Трамп оголосив про нові санкції проти КНДР, лідер країни Кім Чен Ин пригрозив випробувати над океаном водневу бомбу.
Обстановка в регіоні загострюється. Північна Корея завжди була вороже налаштована по відношенню до Заходу. При цьому вона вважається однією з найнебезпечніших у світі країн для християн. Однак там є підпільна церква. Про те, як працює Бог в цій закритій для зовнішнього світу країні, розповіла 31-річна Кім Юн Чжин. Вона народилася в Пхеньяні, Північна Корея. Свідоцтво Кім є рідкісним, з огляду на статистику Північної Кореї. За даними ЦРУ, в цій комуністичній країні з населенням близько 24 мільйонів чоловік християни становлять лише близько 2% населення або 480 тисяч. Лише небагатьом з них вдалося втекти від жорстокого режиму, і тепер вони можуть розповісти свою історію. Кім Юн Чжин — одна з них.
«З дитинства представники влади мені говорили, що ніякого Бога немає. Замість цього нам наказували поклонятися Кім Ір Сену і Кім Чен Іру, лідерам країни », — говорить вона.
Свобода совісті гарантується Конституцією Північної Кореї, але релігія не заохочується.
Яке ж бути віруючим в Північній Кореї?
Кім Юн Чжин поділилася спогадами:
«Ми зустрічалися щосуботи ввечері. Моя сім’я збиралася в задній кімнаті нашої маленької квартири. Нам доводилося вести себе якомога тихіше. Ми пошепки вимовляли молитви, тихо співали пісні і читали Біблію. Ми часто покривали голови, щоб приглушити звук ».
З дитинства Кім Юн Чжин чула про те, що її місто Пхеньян в минулому було відомий як «Єрусалим Сходу». У 1945 році 13% населення становили християни. Місто було центром християнства на всьому Корейському півострові …
Через півстоліття віра Кім зробила її «мішенню».
«По суботах батьки часто просили мене залишатися за дверима квартири і дивитися, чи не йде хто до нас, поки вся сім’я молиться вдома. Ми не могли допустити, щоб хто-небудь дізнався про те, що відбувається », — говорить Кім.
Згодом ці збори стали відвідувати деякі друзі й далекі родичі.
«У всьому будинку у нас була одна Біблія, — продовжує молода жінка. — Моя бабуся, яка була віруючою ще з часів Японської імперії, зберігала китайську Біблію. Вона сама переклала Біблію на корейську мову і записала від руки на аркушах паперу. Ось так ми і читали Біблію. Ми черпали сили в цих сторінках ».
Але незабаром влада дізналася, що батько Кім — таємний віруючий. Він працював кравцем в місті, і поліція запідозрила щось недобре. Швидше за все вони встановили пристрій для підслуховування в його ательє.
У 1990 році влада виявила, що батько Кім служить в північнокорейської підпільної церкви. І тоді вони увірвалися в будинок, заарештувавши його разом з дядьком Кім. Ймовірно, чоловіки потрапили в один з шести таборів Північної Кореї.
«У день арешту батька я була в школі, але той день мені ніколи не забути, — згадує Кім. — Перед моїм відходом в школу він, як завжди, обняв мене і нагадав, що я повинна бути обережною. Щоранку за сніданком він говорив, що в будь-який момент влада може прийти і заарештувати нас за те, що ми християни. Він попереджав нас про ціну, яку нам одного разу доведеться заплатити за нашу віру. Пам’ятаю, він часто говорив, що навіть під загрозою смерті буде слідувати за Ісусом ».
У політичних таборах Північної Кореї нудиться близько двохсот тисяч ув’язнених. За деякими оцінками, 30 тисяч з них — християни. Режим країни регулярно звинувачується в порушеннях прав людини.
«З ними поводяться як зі злочинцями, в основному, як з терористами, — пояснює Он Чже Чун, професор права в Південній Кореї. — Вони піддаються судовому переслідуванню за вчинення злочинів проти національної безпеки Північної Кореї ».
«Всі знають, що відбувається, коли в Північній Кореї урядові агенти арештовують християн, — говорить Кім -. В живих нікого не залишають. Я знаю, що зараз мій батько на небі, і він молиться про Північну Корею і моїй родині ».
У день арешту батька мати Кім, її бабуся, брати і сестри втекли в гори. У 2005 році за допомогою одного китайського пастора Кім перетнула річку Туманган і бігла в Китай. Її сім’я пішла за нею через кілька місяців.
«Це було важке рішення. Я знала, що якщо мене спіймають, то заарештують і відправлять у табір. Але бігла вся моя сім’я, тому що в Північній Кореї ми піддавалися гонінням за нашу віру », — говорить Кім.
Сьогодні у Кім є чоловік і син. Вони дуже пишаються тим, що вона зробила. Її родині довелося стільки всього пережити. Чоловік Кім вважає дружину героєм.
Кім відмахується від цих компліментів і в свою чергу шанує ту людину, яка віддала своє життя.
«Я виросла в країні, де вважається, що Бога немає. Але мій батько говорив мені інакше. Він любив Христа і за це загинув », — каже жінка.
У Кім є мрія: одного разу повернутися в Пхеньян і розповісти про цю любов народу Північної Кореї.

Джерело: Міжнародні християнські новини

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.