I

I Перший з’їзд педагогів україни з предметів духовно виховання молоді

В Острозі пройшов Перший Всеукраїнський з’їзд освітян з предметів духовно-морального спрямування. Протягом трьох днів в Національному університеті «Острозька академія» (Острог, Рівненська обл.) Понад 200 освітян і науковців з усіх куточків країни, а також представники міністерств, релігійних і громадських організацій обговорювали стан, проблеми та перспективи духовно-моральні виховання дітей і молоді в Україні.

Участь в заході взяв народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян. Він щиро подякував організаторам з’їзду, вчених і педагогів за послідовну роботу в формуванні основ духовно-морального виховання молоді та дітей.

«Всі народні депутати повинні були пройти в дитинстві цей курс. Але тоді ще не було предмета християнської етики. Наша з вами задача, щоб майбутні народні депутати, які зараз навчаються в школах або дитячих садках, стали високодуховними, патріотичними і професійними людьми », — сказав парламентарій.

Павло Унгурян зазначив, що у Верховній Раді України вже більше 10 років існує молитовна депутатська група, що складається з представників різних політичних сил і конфесій. Її учасники моляться і читають Слово Боже перед тим, як йти працювати в сесійний зал. За його словами, тільки духовні і християнські цінності можуть зробити українську державу успішним і процвітаючим. Для цього потрібно керуватися принципами Реформації, яка 500 років тому якісно змінила все сфери життя європейського суспільства.

«Місія України, яку вона повинна виконати в сім’ї європейських народів — нагадати нашим братам і сестрам з Європейського континенту, що саме завдяки Божому слову і ідеям християнства Європа стала успішною», — сказав Павло Унгурян.

З урочистою промовою до присутніх звернувся ректор Острозької академії Ігор Пасічник. За його словами, місце проведення з’їзду обрано не випадково.

«Це абсолютна закономірність, що з’їзд представників, які несуть високу духовність і високу мораль відбувається в стінах першого вищого навчального закладу Східної Європи — Острозької академії. Адже ще в ХVI столітті тут був сформований потужний центр освіти, науки, культури і, в першу чергу, духовності. Саме в Острозі з’явилася книга — перше повне видання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою — Острозька Біблія », — сказав Ігор Пасічник.

В процесі роботи з’їзду учасники розробили ряд документів. Зокрема, звернення до керівництва держави, керівникам церков, педагогам і ЗМІ з метою подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування та виховання патріотизму дітей та молоді.

Джерело: Прес-служба Павла Унгуряна

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.